slide7.jpg

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Navštivte ve středu 1. května o státním svátku Kotulovu dřevěnku v Havířově! Její areál se otevře v 9.00 hodin. Zázemí v něm pro tento den najdou řemeslníci, kteří návštěvníkům přiblíží svůj um a výrobky nabídnou i k prodeji. Těšit se můžete na řezbáře, provazníka, košíkářku, flétnaře, hrnčíře nebo pernikářku. Uvidíte také výrobu sýra salašnickým způsobem, výrobu keramiky na hrnčířském kruhu, zpracování kostí a další zajímavá zapomenutá řemesla. Děti zabaví dílnička, malování na obličej, zdobení perníčků nebo lidoví muzikanti.

Chalupa v Hálkově ulici z roku 1781 je ukázkou původní vesnické zástavby nížinné části Těšínského Slezska. V jejím oploceném areálu se nachází také stodola s chlévy a větrný mlýnek, včelí úly a květinová a zeleninová zahrada. V dřevěnce je umístěna expozice lidového bydlení a tradičního zemědělství na Těšínsku na přelomu 19. a 20. století.