Vážení návštěvníci,

v pondělí 22. listopadu vešla v platnost nařízení týkající se aktuální epidemické situace. Naše expozice a výstavy můžete navštívit bez nutnosti prokázání bezinfekčnosti, tzn. bez kontroly potvrzení o očkování a prodělání nemoci covid-19.

Prosíme však o dodržování následujících pravidel:

• každý návštěvník je povinen mít nasazen respirátor ve všech vnitřních prostorách muzea
  • dezinfekce rukou u vstupu do muzea
  • dodržování rozestupů alespoň 1,5 m, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy
  • účastníci skupinových prohlídek, komentovaných prohlídek, přednášek a akcí nad 20 osob (s výjimkou dětí do 12 let) musí prokázat splnění jedné z následujících podmínek:
    a) prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů před návštěvou muzea
    b) aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkové) musí uplynout nejméně 14 dní
  • u dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vás

Aktuální opatření týkající se návštěvy muzeí a galerií naleznete na https://covid.gov.cz/situace/kultura/galerie-muzea.