orlova.jpg

Výstavní síň Orlová

Polní 964
735 14 Orlová-Lutyně

E: muzeum@muzeumct.cz 

Prohlídka výstavy možná pouze po předchozí domluvě
na tel. č. 558 761 211 nebo 558 761 236. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Výstava Lidice a doba Prezidenta Osvoboditele


Výstava představuje život vesnice v letech 1918–1938. Konec první světové války a vznik samostatné Československé republiky byl doprovázen velkými nadějemi občanů v rodící se demokratický svět. Dvacetiletí hospodářského, kulturního a sociálního rozmachu se silně podepsalo na tváři mnoha měst a obcí. Pramenným východiskem života v Lidicích je farní kronika vedená farářem Josefem Štemberkou, pamětní kniha četnické stanice Buštěhrad a doplňující informace z torzovitých archiválií NKP – archivu obce Lidice.

Autor: PhDr. Vojtech Kyncl, Ph.D.

 

Výstavy zapůjčil Památník Lidice

Výstava potrvá do 23. září 2020

LETÁK

 

 

 

 

Výstava Stavíme nové Lidice


Výstava se věnuje novým Lidicím, jejich výstavbě, bytové kultuře a životu zdejších obyvatel v poválečných desetiletích.

Informuje o architektonické soutěži na výstavbu nové obce s památníkem a úpravu pietního území, o založení Sadu přátelství a míru, věnuje se samotné výstavbě Lidic a peripetiím s ní spojeným nebo vybavování domů moderním a účelným zařízením. Vykresluje také život místních obyvatel, převážně žen, a nezapomíná ani na jejich úlohu v nově budované poválečné společnosti.

Autorka: Mgr. Lubomíra Hédlová

 

Výstavy zapůjčil Památník Lidice

Výstava potrvá do 23. září 2020

LETÁK