15. 11. 2018 – 31. 3. 2019
Havířov

Relativně krátké období funkcionalismu je připomínkou, kdy jsme se úspěšně zařadili do světového vývoje jak v architektuře, tak v bytové kultuře vůbec. Se vznikem Československa vyvstala potřeba nové reprezentativní architektury, k níž můžeme řadit státem financovanou výstavbu úřadů, institucí, škol a zdravotnických zařízení, ale i sídel bankovních domů, sdružení či spolků.

Výstava je zaměřena na architekturu a interiérovou kulturu meziválečného období s důrazem na umělecký směr funkcionalismus, jenž završil dosavadní cesty moderní architektury této etapy. Představí tvůrce, hlavní rysy architektonického slohu a nábytek z ocelových trubek, který byl pro toto období příznačný.

Výstava potrvá do 31. března 2019

Funkcionalismus