Výjezdy do zahraničí v rámci projektu ERASMUS+ jsou v plném proudu. Naše přírodovědkyně Karolína Ondřeková se vypravila stínovat přírodovědkyni Mariu Judite Alves do portugalského Museu Nacional de História Natural e da Ciência, Národního muzea vědy a historie přírody, dneškem zde její pobyt končí. Toto muzeum v roce 1978 postihl tragický požár, při němž byla většina sbírek zničena. Zachovala se však celá botanická sbírka nacházející se v jiném objektu. Díky darům od muzeí z celého světa a pilné práci kurátorů jsou dnes rozsáhlé i ostatní sbírky (geologie, entomologie, zoologie). Kromě těchto sbírek muzeum vlastní i sbírky z bývalých portugalských kolonií. V Lisabonu žije početná africká menšina, jejíž spolupráce s muzeem na výstavách obsahujících koloniální sbírky je velmi zajímavá. Muzeum spolupracuje i s místními mladými umělci, kteří vytvářejí výtvarná díla, do kterých zakomponovávají muzejní sbírky, s nimiž v průběhu svého pobytu pracovali. Děkujeme kolegům z Lisabonu za vřelé přijetí, seznámení s jejich sbírkovými fondy, prací s veřejností a každodenními činnostmi.

-----------------------------
Projekt/dotace:
2025-1-CZ01-KA121-ADU-000337227
Program Erasmus+
„Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska představují názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Domu zahraniční spolupráce. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.“








Všechny kontakty
