slide2.jpg

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka pořádá Matice slezská v Dolní Lomné ve dnech 7. a 8. září 2019 jubilejní mezinárodní folklorní festival „Slezské dny“ s dlouholetou tradicí.

Tato velká přehlídka folkloru se koná v areálu Matice slezské v Dolní Lomné, který se nachází v krásném přírodním útvaru na soutoku Křínova a Lomňanky.

Nebude chybět nedělní mše svatá a krojovaný průvod. Vyvrcholením Slezských dnů bude nedělní vystoupení profesionálního souboru S'LUK z Bratislavy. K jubilejním Slezským dnům vydala Matice slezská publikaci, která obsahuje především fotografie od počátků Slezských dnů a návštěvníci si ji mohou zakoupit na místě.

Slezské dny jsou bohaté i na doprovodné programy. Mezi tradiční akce patří dálkový pochod Mánesovou stezkou, organizovaný Klubem českých turistů v Třinci, řemeslný jarmark, kde budou předvádět lidová řemesla umělci z ČR, Slovenska a Polska. Ve stylových dřevěnicích budou členové Matice slezské pořádat tzv. Slezský krmáš, kde se podávají tradiční jídla a nápoje, např. bramborové placky, jelítko se zelím, bachora a jiné lahůdky.

Vstupné: sobota 100 Kč

                 neděle 100 Kč, 70 Kč – ZTP, důchodci

                 děti do 10 let v doprovodu rodičů zdarma

Program ke stažení zde, pozvánka zde.