Již za pár měsíců se dočkáme otevření historické budovy Muzea Těšínska na Hlavní třídě v Českém Těšíně. Nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí, vznikají nové expozice, které představí i mnohé dosud nevystavené sbírkové předměty.  Hlavním záměrem projektu je prezentace kulturního bohatství Těšínska, a to formou moderní a interaktivní expozice. Na návštěvníky čekají čtyři patra expozic – hornictví, geologie, osídlení, přírodní poměry, lidová kultura, nástin dějin Těšínska, ekologie, technika, interaktivní expozice pro děti, prostor pro proměnné výstavy, knihovní depozitář, badatelna, recepce, prostory pro muzejní pedagogiku a přednášky, aranžérská dílna apod. Využit bude rovněž muzejní dvůr pro práci s dětmi i širokou veřejností a sloužit bude i jako lapidárium.

Na Instagramu a Facebooku Muzea Těšínska se můžete dozvědět něco ze zákulisí výstavby a vůbec života v MT.