staticka-z-dejin-muzea.jpg

Přijměte pozvání na další z přednášek Klubu Muzea Těšínska s názvem Českoslovenští legionáři z Těšínska, jejímž autorem je PhDr. Petr Majer z Československé obce legionářské, předseda Jednoty Frýdek-Místek. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 17 h v Čítárně a kavárně Avion v Českém Těšíně a je zaměřena na návrat československých legionářů z Vladivostoku do své vlasti, věnovat se bude také legionářům z Třince a okolí.

Hosty Petra Majera budou vnuk italského legionáře Václava Tvrzníka z Jablunkova a člen ČsOL v uniformě italského legionáře.

Na přednášce bude možné zakoupit stejnojmennou knihu https://www.muzeumct.cz/publikace/143-ceskoslovensti-legionari-z-tesinska, jejímiž autory jsou dr. Petr Majer, dr. Zbyšek Ondřeka, dr. Jan Saheb. Členové KMT mají možnost zakoupit knihu s 50% slevou.