S ohledem na nastalou situaci, tj. vyhlášení stavu nouze v ČR a opatření vlády ČR a MSK jako zřizovatele Muzea Těšínska, se plánované otevření rekonstruované budovy Muzea Těšínska v Českém Těšíně pro veřejnost připravované na 19. 6. 2020 odkládá. O náhradním termínu vás budeme informovat s ohledem na další rozvoj situace. Předpokládáme, že k otevření budovy pro školy a zahájení provozu pro širokou veřejnost dojde s počátkem nového školního roku v září.

Práce na dokončení nové muzejní expozice s názvem „Příběh Těšínského Slezska“ pokračují. Každý z mnoha vystavených sbírkových předmětů musí být odborně zkonzervován a vyčištěn, ale i vyfotografován. Digitální záznamy o něm budou základem pro práci dalších generací muzejníků a dalších zájemců z řad vědeckých pracovníků. Většina vystavených předmětů se veřejnosti představí kromě expozice i v podobě rozsáhlého katalogu, který muzeum k nové stálé expozici také připravuje.

Děkujeme za pochopení a všem přejeme dobré zdraví a dobrou mysl!