Vzhledem k okolnostem byl Klub Muzea Těšínska nucen dočasně zrušit své přednášky. Proto jsme si pro vás připravili "e-přednášku". Na jiné téma.

Přednášky jsme začali pořádat pravidelně v roce 2008, zájem byl obrovský. V roce 2010 jsme měli tolik zrealizovaných kvalitních přednášek, že jsme je vydali knižně pod názvem Těšínsko v proměnách staletí. Publikace se stala bestsellerem a byla velmi brzy vykoupena. Je po ní sháňka dodnes. Rozhodli jsme se zpřístupnit vám ji po jednotlivých přednáškách, kapitolách. Začínáme právě teď přednáškou Roberta Antonína Přemyslovští králové a slezští vévodové v době vrcholného středověku.

Ke stažení zde https://www.muzeumct.cz/klub-muzea-tesinska/e-prednasky.