Muzeum Těšínska získalo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2. místo v kategorii Muzejní počin roku 2020. Ve čtvrtek 17. června jsme ve Smetanově síni Obecního domu v Praze převzali z rukou ministra kultury Lubomíra Zaorálka ocenění za rekonstrukci výstavní budovy muzea a novou expozici s názvem Příběh Těšínského Slezska.

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis vyhlašují společně Ministerstvo kultury ČR, Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM. Letos se do už XIX. ročníku přihlásilo 56 muzeí a galerií s 98 projekty. Cílem soutěže je upozornit širokou veřejnost na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových stálých expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního a přírodního dědictví.

Přijměte pozvání do naší nově zrekonstruované budovy a sami se přesvědčte o tom, co odbornou porotu při hodnocení zaujalo.

Více informací zde https://www.msk.cz/cs/temata/kultura/muzeum-tesinska-ziskalo-oceneni-gloria-musaealis-7998/.

WhatsApp Image 2021 06 18 at 09.21.59      WhatsApp Image 2021 06 18 at 09.21.59 1

Foto: Martin Čarek, archív AMG

MG 4381 MG 4386 MG 4811 MG 4942 MG 5002