slide9.jpg

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím
Přednáška "Specifika královských pohřebišť v 19. a 20. století" Mgr. Kamila Rodana, Ph.D., která byla naplánována na čtvrtek 4. listopadu, se bohužel neuskuteční. Místo ní vám nabízíme komentovanou prohlídku přírodovědné části expozice "Příběh Těšínského Slezska", kterou Vás provede naše přírodovědkyně a edukátorka Mgr. Daniela Podstawková.
 
Krajina Těšínska nám poskytuje dva zcela odlišné pohledy – na jedné straně jedinečnou krásu pohoří Beskyd, na straně druhé oblasti silně zasažené průmyslem, zejména hlubinnou těžbou. Tyto aspekty jsou zahrnuty také v přírodovědné části naší expozice. Společně s Danielou se zaměříme na specifika fauny vyskytující se na našem území, seznámíme se s druhy žijícími skrytě, ale i s těmi, které si v soužití poblíž člověka nalezly výhody. Představeny budou rovněž četné druhy ptáků i savců, které v naší expozici nenajdete.
 
Těšíme se na vás ve čtvrtek v 17 h v Historické budově v Českém Těšíně.
 
KMT příroda