Už se to blíží! V pátek 22. července vás zveme na slavnostní otevření Muzea trojmezí, naší nové pobočky v Jablunkově.

Trojmezi

14:00               slavnostní otevření Muzea trojmezí (historický program + oficiální část)
15:00               komentovaná prohlídka s autorkou proměnné výstavy Proutí, sláma, šustí
15:30               přeprava hlavně děla k opravě do Knížecího domu
16:00               dobové hudební vystoupení (skupina Ragojka)
16:30               sezení na oslu – vojenský trest
17:00               dobové hudební vystoupení (skupina Ragojka)
17:30               čestná salva a odchod vojáků

V rámci otevření Muzea trojmezí budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si novou expozici Krajina a lidé, proměnnou výstavu Proutí, sláma, šustí a fotografickou výstavu Prales Mionší. Součásti programu budou ukázky dobových řemesel (puškař, kovář, hrnčíř, provazník, švec, krejčí, punčochář, kloboučník, dráteník), možnost vyzkoušet si práci písaře nebo si vyrazit těšínskou minci – tolar a grešli.

Změna programu vyhrazena