Minulý týden obdržel ředitel Muzea Těšínska Zbyšek Ondřeka ocenění města Český Těšín za dlouholetý přínos v oblasti společenského života.

A protože si cenu nemohl převzít osobně, přinášíme poděkování zde: „Z udělení ceny mám samozřejmě radost a velmi si rozhodnutí města Český Těšín vážím. Vnímám ovšem tuto cenu i jako uznání práce celého týmu – historiků, archeologů, přírodovědců, etnografů, muzejních pedagogů a ostatních zaměstnanců Muzea Těšínska, kteří mi pomohli nejen vybudovat zcela nové moderní vlastivědné muzejní expozice v Českém Těšíně, Jablunkově i v Chotěbuzi, ale především vybudovat regionální vědeckou paměťovou instituci, jejíž význam a přínos je respektován nejen u nás v České republice, ale i za jejími hranicemi, zejména v sousedním Polsku a na Slovensku. Uznání si zaslouží i členové Vědecké a programové rady MT a samozřejmě i zřizovatel muzea, Moravskoslezský kraj, bez nějž by se nám sotva podařilo naše záměry realizovat.“

Mezi dalšími oceněnými byli paralympionik Václav Hečko, hokejista Gabriel Szturc, florbalový tým Gymnázia Josefa Božka, celoživotní skaut Krzysztof Mitura, bývalý předseda oblastní rady Těšínské oblasti Matice slezské Lubomír Matěj (in memoriam), architekt Czeslaw Mendrek, předseda Komise letopisecké a tiskové Milan Čierny, majitel tiskárny FINIDR Jaroslav Drahoš a majitel ekologické farmy Koňákov Gustav Kotajny. Gratulujeme.

Ceny města 2023 2