staticka-z-dejin-muzea.jpg

Názov projektu: Turistický informačný systém Kysuckého múzea

Identifikačné číslo: SK/FMP/09/016
Žiadateľ: Kysucké múzeum v Čadci
Projektoví partneri: Kysucké múzeum v Čadci (SR) a Muzeum Těšínska, příspěvková organizace (ČR)
Realizácia projektu: 4/2013 - 10/2013
Celkové náklady projektu: 21.884 €
Spolufinancovanie:
Európsky fond regionálneho rozvoja: 18.601,40 € (85 %)
Národné spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu: 2.188,40 € (10 %)
Vlastné zdroje: 1.094,20 € (5 %)

Popis a hlavný cieľ projektu

Zlepšenia informovanosti návštevníkov vytvorením jednotného turisticko-informačného systému.

Špecifické ciele:

Poskytovať informovanosť turistom, prechádzajúcim regiónom Kysúc o existencii a následne histórii Múzea kysuckej dediny a jej expozičnej súčasti Historickej lesnej úvraťovej železnici v Novej Bystrici-Vychylovke prostredníctvom zabezpečnia drobnej infraštruktúry cestovného ruchu (informačno-oddychové zariadenia, jednotné označenie infraštruktúry cestovného ruchu, samoobslužný-terminál infokiosk).

Skvalitniť a rozšíriť poskytované služby múzea voči návštevníkom regiónu vytvorením možností na kultúrno-poznávacie formy cestovného ruchu (vytvorenie drobnej infraštruktúry - filmová trasa skanzenom).

Rozvíjať spoluprácu s cezhraničným partnerom, podieľať sa spoločne na implementácii projektu - utužovanie cezhraničného partnerstva (spoločné partnerské stretnutia pri realizácií projektu).

Cieľové skupiny

• návštevníci expozícií Kysuckého múzea v Čadci
  • široká verejnosť
  • právnická osoba - Kysucké múzeum v Čadci, Muzeum Těšínska
  • obce, mestá - mikroregiónu Bystrická dolina

Partneri projektu sa budú spoločne podieľať na realizácii nasledujúcich aktivít

1. Príprava projektu
  2. Implementácia projektu - obstaranie informačno-oddychových zariadení
  3. Implementácia projektu - samooblužný terminál
  4. Cezhraničné stretnutia s partnerom
  5. Publicita a propagácia projektu
  6. Slávnostné sprístupnenie projektu verejnosti

Kontaktná osoba pre projekt

Ing. Michaela Perďochová
koordinátor projektu
Kysucké múzeum v Čadci
Moyzesova 50
022 01 Čadca
tel.: +421 414 321 386

Seznam akcí

logoSK

„Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.“

Pozvánka na kultúrne podujatie

Kultúrne podujatie
(20.10.2013, Múzeum kysuckej dediny Nová Bystrica–Vychylovka)

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo v Skanzene Vychylovka folklórny kultúrny program pri príležitosti slávnostného sprístupnenia výsledkov cezhraničného projektu, ktorý sa uskutoční 20. októbra 2013.

V kultúrnom programe si milovníci folklóru môžu pozrieť vystúpenie FS Mionší z Dolní Lomné a FS Dolinka z Novej Bystrice. Program začne o 13.00 hod. na pódiu pri Krčme z Korne. V prípade nepriaznivého počasia sa program uskutoční v Multifunkčnej budove.

Podujatie je realizované v rámci projektu "Turistický informačný systém Kysuckého múzea".

Úspešné ukončenie ďalšieho cezhraničného projektu

Už od roku 2010 spolupracuje Kysucké múzeum v Čadci s cezhraničným partnerom – Múzeum Těšínska. Za ten čas sa im podarilo spoločne zrealizovať  5 cezhraničných projektov. V októbri 2013 sa skončila realizácia v poradí piateho projektu s názvom „Turistický informačný systém Kysuckého múzea“.

Hlavným cieľom projektu bolo zlepšenie informovanosti návštevníkov vytvorením jednotného turisticko-informačného systému. Turisti, prechádzajúci naším regiónom majú teraz dostupné  informácie, o expozíciách Kysuckého múzea ako aj o expozíciách Múzea Těšínska, obsahujúce ich výstižnú charakteristiku s kontaktnými údajmi a údajmi o mieste ich sídla. Vďaka projektu sa pre návštevníkov zabezpečili prvky drobnej infraštruktúry cestovného ruchu a to informačno-oddychové zariadenia a samoobslužný terminál – infokiosk slúžiaci návštevníkom Skanzenu Vychylovka.

Realizácia projektu tak mohla rozvíjať ďalšiu spoluprácu s cezhraničným partnerom, ktorý sa podieľal aj na zabezpečení informovanosti českých návštevníkoch o našich expozíciách vo svojich priestoroch.  Na záver projektu sa 20.10.2013 zrealizovalo kultúrne podujatie, v rámci ktorého sa prezentovali výsledky cezhraničnej spolupráce oboch partnerov. V kultúrnom programe sa predstavili Folklórny súbor Mionší z Dolní Lomné a Folklórny súbor Dolinka z Novej Bystrice. Spolupráca cezhraničných partnerov sa bude naďalej rozvíjať a už v súčasnosti sa zvažujú námety k realizácií ďalších spoločných projektov.

Michaela Perďochová
Kysucké múzeum v Čadci