slide9.jpg

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska–Rzeczpospolita Polska 2007–2013
Operační program přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2007–2013
Fundusz Mikroprojektów / Fond mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński

Tytuł / Název projektu: e-kultura
Numer rejestracyjny / Registrační číslo: PL.3.22/3.3.05/11.02702
Realizacja / Realizace projektu: 1/2012 - 12/2012
Odbiorca końcowy / Konečný uživatel: Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Partner: Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.

Opis projektu

Głównym celem projektu jest współpraca terytorialna dwóch poważnych przygranicznych instytucji publicznych, jakimi są Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Muzeum Těšínska. Współpraca ta będzie opierała się na wspólnym przedsięwzięciu polegającym na szerszym udostępnieniu obrazów i informacji dotyczących obydwu instytucji. Pozwoli to potencjalnemu odbiorcy na wstępny przegląd ekspozycji poszczególnych oddziałów obydwu muzeów, bez wychodzenia z domu, co pozwoli na porównanie oferty kulturalnej, a zatem i zachęcenie do zwiedzenia ich w rzeczywistości.

W tym celu przewidziane jest stworzenie wirtualnego oprowadzania po wszystkich oddziałach obydwu muzeów, za pomocą technik multimedialnych, które zostanie udostępnione w Internecie. Celem dodatkowym projektu jest digitalizacja, która w przypadku MŚC będzie dotyczyła eksponatów z działów etnografii i techniki. Elementem digitalizaci będzie również prezentacja wybranych eksponatów z MŚC w technice 3D, co również zostanie udostępnione w Internecie.

 

Popis projektu

Hlavním cílem projektu je územní spolupráce dvou významných příhraničních veřejných institucí, jakými jsou Muzeum Śląska Cieszyńskiego a Muzeum Těšínska. Spolupráce bude založena na společném záměru, který zahrnuje širší dostupnost obrazu a informací o obou institucích. To umožní potencionálním návštěvníkům rámcovou prohlídku expozice jednotlivých poboček obou muzeí, bez nutnosti opuštění domova, což jim poskytne možnost srovnání kulturní nabídky a motivaci k prohlídce in natura.

Za tímto účelem se předpokládá vytvoření virtuálních prohlídek všech poboček obou muzeí, které budou díky použití multimediální technologie zpřístupněny na internetu. Sekundárním cílem projektu je digitalizace, jež se bude v případě Muzea Śląska Cieszyńskiego týkat exponátů z oddělení etnografie a techniky. Součástí digitalizace bude také prezentace vybraných exponátů Muzea Śląska Cieszyńskiego ve formě 3D, k zhlédnutí rovněž na internetu.

Seznam akcí

 

cz

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach ERDF za pośrednictwem Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.

 

Wirtualne wycieczki / Virtuální prohlídky (2012)

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki

Zveme k virtuální prohlídce

  • Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, Górki Wielkie, PL)
  • Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Muzeum im. Gustawa Morcinka, Skoczów, PL)
  • Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Muzeum Beskidzkie im Andrzeja Podżorskiego, Wisła, PL)
  • Muzeum Těšínska (Památník životické tragédie, Havířov, CZ)
  • Muzeum Těšínska (Archeopark Chotěbuz-Podobora, Chotěbuz, CZ)
  • Muzeum Těšínska (Výstavní síň MT, Jablunkov, CZ)
  • Muzeum Těšínska (Výstavní síň MT, Karviná, CZ)
  • Muzeum Těšínska (Výstavní síň MT, Orlová, CZ)
  • Muzeum Těšínska (Technické muzeum, Petřvald, CZ)

TUTAJ / ZDE