18. 10. 2018 – 28. 2. 2019
Jablunkov

Výstava přibližuje hmotnou kulturu a reálie dětského světa na Těšínsku od konce 19. století. Výstava je rozdělena do tří částí podle věku, provází návštěvníka dětským světem od narození, přes batolecí věk až po věk školní. Uvidíte reálie všedního dne života dětí v minulosti – např. kočárek nebo kolébku, z větší části budou vystaveny hračky ze sbírek Muzea Těšínska. Uvidíte rovněž dětské knihy, školní potřeby, dětské hry, kostky, loutky, maňásky, panenky, dětské kočárky atd. Výstava přibližuje život rodiny a dětí u nás v minulosti. Nechybí ani ukázka hraček ze současnosti.

Výstava potrvá do 28. 2. 2019

Výstava - Dětský svět