7. 3. 2019 – 28. 2. 2020
Petřvald

Zájem o poznání minulosti měst a obcí stoupá, populární je historická ikonografie s nezastupitelnou výpovědní hodnotou. Platí to i pro slezský Petřvald, který získal městská práva až v roce 1955, ovšem předcházel tomu bouřlivý průmyslový a demografický rozvoj původně zemědělské lokality. K prvním vydavatelům petřvaldských pohlednic patřil Karel Schwidernoch z Vídně či Eduard Feitzinger z Těšína. Záhy se přidali petřvaldští vydavatelé Josef Hassler, Josef Lejsek či proslulý fotograf Gustav Preč. Výstava prostřednictvím nejstarších pohlednic a fotografií přiblíží podobu této hornické obce v první polovině 20. století.

Výstava potrvá do 28. února 2020

NAHLÉDNĚTE