staticka-kmt.jpg

Les, to je ekosystém plný různých forem života. Les je jako vesmír, ve kterém je skryto nepřeberné množství malých světů. Les jako celek vnímáme pohledem, poslechem či prostřednictvím jeho vůně. Existuje v něm mnoho míst, která jsou našemu zraku skryta, přesto jsou sama o sobě ekosystémy plnými života. Pro fungování lesa jsou nepostradatelná, bez nich by les nevypadal a nefungoval tak, jak ho známe. Les nejsou jen jednotlivá společenstva žijící na jednom místě, jsou to navzájem propojené a spolupracující světy, které si dokáží nejen pomáhat, ale také se navzájem ničit.

Výstava je zaměřená na začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti. Realizováno za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

Muzeum Těšínska je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Za pomoc s přípravou výstavy děkujeme TyfloCentru Ostrava, o. p. s.