17. 7. – 31. 12. 2018
Petřvald

Kovářství patří k jednomu z nejstarších řemesel a dodnes zastupuje v hmotné kultuře významnou roli. Bylo velice hojně zastoupeno na vesnicích, ale také ve městech, kde se kováři sdružovali do cechů.

Výstava postihuje v obecné rovině historii řemesla od pravěku do současnosti, nastiňuje vývoj jeho výrobních postupů i samotných výrobků. Formou exponátů představí kov jako tvárný materiál a možnosti jeho využití od tradiční výroby užitkových předmětů a nářadí, přes zdobné stavební, popř. konstrukční prvky až po odvětví uměleckého řemesla, které je v současnosti velice živé a populární.

Výstava je přizpůsobena návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním

Výstavní projekt je spolufinancován Moravskoslezským krajem

Výstava potrvá do 31. 12. 2018

Výstava - V žáru výhně