Název projektu: Muzeum Těšínska nabízí
Registrační číslo: CZ.04.1.05/4.1.86.4/5345
Název operačního programu: Společný regionální operační program
Číslo operačního programu: CZ.04.1.05
Název grantového schématu: 081.86 Jednotný komunikační styl 2006
Číslo grantového schématu: CZ.04.1.05/4.1.86.1
Podopatření: 5.4.1.2 Rozvoj služeb pro cestovní ruch (regionální úroveň)
Konečný uživatel: Muzeum Těšínska, příspěvková organizace
Projektoví partneři: Městská knihovna Třinec, příspěvková organizace a Marie Hanzlová
Realizace projektu: 1.4.2007 - 29.2.2008
Celkové předpokládané náklady projektu: 260.000 Kč
Spolufinancování:
Strukturální fondy Evropské unie: 75 %
Moravskoslezský kraj: 15 %
Vlastní zdroje: 10 %

Hlavní cíl projektu

Zajistit prostřednictvím nových prezentačních materiálů komplexní propagaci Muzea Tešínska. Potencionální návštěvník této kulturně-vzdělávací instituce a jejich poboček bude mít možnost pomocí jednoho materiálu získat potřebné informace o muzeu (historii, činnosti a nabídce služeb) a potencionálu cestovního ruchu v daném regionu (turistické atraktivity, významné kulturní akce, cykloturistika a pěší turistika).

Přínosem bude uspokojení potřeb zlepšení informovanosti o přírodních a kulturních zajímavostech, zvýšení účinnosti a kvality regionálního marketingu a zvýšení dostupnosti informací o službách cestovního ruchu a vytváření pozitivního image regionu.

Specifické cíle projektu

• zlepšení informovanosti o přírodních a kulturních zajímavostech v regionu
  • zvýšení dostupnosti informací o službách cestovního ruchu v regionu
  • vytváření pozitivního image regionu

Cílové skupiny

• individuální návštěvníci regionu (z ČR i zahraničí)
  • turisté a obyvatelé regionu upřednostňující aktivní volnočasové aktivity, zejména pak cykloturistiku
  • školní mládež
  • občané žijící nebo pracující v regionu

Aktivity projektu

Tvorba komplexních regionálních propagačních materiálů pro podporu cestovního ruchu.

• publikace formátu A5 (10 000 ks)
  • trhací mapa formátu A3 (20 000 ks)
  • CD (200 ks)

Kontaktní osoba pro projekt

David Durczok
koordinátor projektu
Muzeum Těšínska, příspěvková organizace
Hlavní třída 15
737 01  Český Těšín
tel.: +420 558 761 229

logotyp srop2

„Tento projekt byl finančně podpořen Evropskou unií a Moravskoslezským krajem.“

Propagační materiály ke stažení

Muzeum Těšínska vydalo nové propagační materiály. Od února 2008 je Vám bezplatně k dispozici brožura a trhací cykloturistická mapa s informacemi o muzeu a regionu. CD s elektronickou verzí těchto materiálů je k nahlédnutí ve vybraných knihovnách Moravskoslezského kraje. Samozřejmostí je také dostupnost brožury a části trhací mapy na našich internetových stránkách (viz níže).

Získáte tak potřebné informace nejen o muzejní historii, činnosti a nabídce služeb, ale také tipy na výlet, termíny významných kulturních akcí a kontakty na certifikovaná informační centra v regionu. Materiály v české, anglické a polské verzi upotřebí zejména školní mládež, individuální návštěvníci regionu, osoby se sníženou pohyblivostí, turisté a cykloturisté.

Grantové schéma: SROP - Jednotný komunikační styl 2006
Název akce: Muzeum Těšínska nabízí
Registrační číslo žádosti: CZ.04.1.05/4.1.86.4/5345
„Tento projekt byl finančně podpořen Evropskou unií a Moravskoslezským krajem.“

Publikace ke stažení ve formátu (*.pdf):